כמדי שנה אנו מארחים קבוצות ואישים מחו"ל המעוניינים להכיר מקרוב את חבל הארץ שלנו. במהלך השנים נוצרה קשר עם ארגונים שונים אשר למדו שניתן לסייר בבקעה וכערך מוסף לטיול באזור, יכולים להגיע לישוב, לפגוש את החברים ולהכיר מקרוב את העשייה במקום. בין אורחינו יש יהודים מחו"ל ונוצרים אוהבי ישראל מארצות הברית, אירופה ואוסטרליה. הם מגיעים לבקעה כדי לבקר בישובים, להכיר את תושבי הבקעה, וללמוד על המיזמים השונים שלנו. הודות לקבלת הפנים החמה שמקבלים מכל מי שהם פוגשים כאן, הקשר בינם לבין ההתיישבות בבקעה מתחזק והם הופכים לתומכים ותורמים לפרויקטים השונים. אנו ממשיכים לעודד קבוצות ויחידים להגיע לבקר בתקווה שיתחברו לאזור ויתמכו בפרויקטים השונים.

    עיתון "בשביל הבקעה"
    המקומון מופק 7 פעמים בשנה כדי לדווח על הנעשה בתחום המועצה האזורית בקעת הירדן. יש דיווחים קבועים מראש המועצה, מחלקות המועצה (חינוך, שירותים חברתיים, צמיחה דמוגרפית) ומהיישובים. מוסדות קשורים; המרכז הקהילתי, המועצה הדתית, הקרן לפיתוח והמט"י גם מדווחים על הנעשה בתחומם. בנוסף, יש מדורים קבועים של תושבים; זיוה קופר "מלקטת המתכונים", ו"זרקור על המקור" של הרב אלישע פיקסלר, "המקצוענים" טור מתחלף בין אנשי מקצוע שונים עם מידע וטיפים הקשורים לעיסוקם.
    מערכת העיתון ממשיכה לחפש את הסיפורים האנושיים שיעניין את הציבור ופונה לכל תושבי הבקעה להיות שותפים בהוצאת העיתון על ידי תגובות לכתבות, מאמרי דעה, העברת תמונות מיוחדות ועוד.